Algemeen

Haal meer energie uit zonnepanelen! Solar Edge, Clickfit & Flatfix

26 april 2016
De zon zal straks weer volop schijnen! Om hier optimaal gebruik van te maken, kun je zonnepanelen op je dak plaatsen. Dit is gemakkelijk zelf te doen, mits je technisch bent en geen hoogtevrees hebt. Heb je wat minder ervaring op elektrotechnisch gebied? Dan raden we je aan dit door een installateur te laten doen. In deze blog leggen we uit waar je om moet denken wanneer je zonnepanelen wilt plaatsen.

Voordelen zonnepanelen • Besparen op energierekening

 • Terugverdientijd van 7 jaar

 • Na 7 jaar alleen maar opbrengst

 • Hogere woningwaarde

 • Duurzaam

 • Milieuvriendelijk

 • Lange levensduur


Zonne-energie

1. Hoeveel zonnepanelen heb ik nodig?


We adviseren je om zo'n 75% van je energieverbruik op te wekken. Wanneer je meer opwekt dan je verbruikt, kun je van je energieleverancier een terugleververgoeding ontvangen. Deze kan echter lager zijn dan de prijs die je betaalt voor stroom*. Gemiddeld genomen levert een zonnepaneel zo'n 260 kWh per jaar op. Het gemiddeld energieverbruik van een Nederlands huishouden is 3.500 kWh. Wil je 75% van dit verbruik opwekken? Plaats dan 10 zonnepanelen; dit levert zo'n 2.600 kWh op.
Aantal zonnepanelenIndicatie besparing per jaar
 • 6

 • 8

 • 10

 • 12

 • 14

 • 16
 • € 306,-

 • € 408,-

 • € 510,-

 • € 612,-

 • € 714,-

 • € 816,-*De terugleververgoeding per kWh kan per energieleverancier verschillen.

Zonne-energie

2. Waar zonnepanelen plaatsen?


Om het meeste uit je zonnepanelen te halen, is een optimale plaatsing hiervan van belang. Door allerlei externe factoren* is dit lastig om zelf te berekenen. Om je dit uit handen te nemen, kun je bij ons een tekening van je dak aanleveren. Vervolgens maken wij een legplan en kijken we welke producten je nodig hebt.

*Eén van die externe factoren is zonkracht en die verschilt nogal per maand. Zo is de zonkracht in de zomermaanden vele malen hoger dan in de winter. Daarnaast is het in de zomer veel langer licht, waardoor de opbrengst in de zomermaanden hoger is dan in de wintermaanden. De opbrengst kWh per maand zal er dan ongeveer zo uit zien:

Opbrengst zonnepanelen

3. Hoe zonnepanelen plaatsen?


Wanneer je zonnepanelen gaat plaatsen, zul je gebruik moeten maken van een bevestigingssysteem waar je de zonnepanelen op gaat plaatsen. Echter zijn er verschillende systemen waar je uit kunt kiezen. Welk bevestigingssysteem je nodig hebt hangt van het soort dak af. Zo moet je bij een plat dak een ander systeem gebruiken dan bij een schuin dak.

Plat dak


Wil je zonnepanelen op een plat dak plaatsen? Gebruik dan producten uit de Flatfix serie van Esdec. De hoofdcomponenten worden in elkaar geklikt, waardoor het de montagetijd met 40% verkort ten opzichte van andere systemen.

Schuin dak


Wil je zonnepanelen op een schuin dak plaatsen? Gebruik dan producten uit de Clickfit serie van Esdec. Door het unieke ontwerp en de ‘click-verbinding’ hoef je vrijwel geen gereedschap te gebruiken. Ook dit scheelt je zo'n 40% montagetijd ten opzichte van andere systemen.

4. SolarEdge


Om alles uit je zonnepanelen te halen, kun je het best gebruik maken van de optimizers en omvormers van Solar Edge. Sluit de optimizers op de zonnepanelen aan en verbind deze in een string met de omvormer. Hierna sluit je de omvormer aan de AC kant met een YMVK-kabel (3-aderig voor 1 fase omvormers en 5-aderig voor 3 fase omvormers) aan op een aparte aardlekautomaat in de groepenkast.

Meer opbrengsten


Bij traditionele string-omvormers heb je vaak last van het zogenaamde tuinslang-effect. Ga maar eens met je voet op een tuinslang staan. Er komt zo een stuk minder water uit. Wanneer één van de panelen minder energie opwekt, werkt dit ook door op de rest van de andere zonnepanelen in dezelfde string. Door de optimizers van SolarEdge werken de zonnepanelen los van elkaar en zullen ze elkaar niet negatief beïnvloeden.

SolarEdge

Veiliger en beter inzicht


De optimizers geven informatie over ieder afzonderlijk zonnepaneel. Dit kun je eenvoudig monitoren via de app voor iOS en Android. Wanneer een zonnepaneel slechter presteert dan het gemiddelde, is het probleem makkelijk op te sporen. Bereiken de zonnepanelen een hoge temperatuur of zijn de kabels beschadigd? Dan zullen deze automatisch uitgeschakeld worden. Zo wordt de hele installatie optimaal beveiligd.

5. Iets voor jou?


Wil je na het lezen van deze blog ook zonnepanelen op jouw dak? Neem dan per mail contact met ons op. Geef hierin aan wat je adres is, wat je energieverbruik per jaar is, hoeveel procent je hiervan zelf op wilt wekken en stop een tekening van je dak in de bijlage. Dan maken wij een voorstel voor jou op maat.

Psst.. we hebben ze zelf ook!


We hebben zelf ook zonnepanelen op ons dak aangelegd en we zijn er erg tevreden over! Wil je weten hoeveel wij besparen op onze energiekosten en wat voor positieve invloed onze zonnepanelen hebben op het milieu? Kijk dan op ons Dashboard.

Zonne-energie

Ook interessant

ICS-2000 Internet Control Station; Alles in en rondom je huis centraal bedienen

KlikAanKlikUit staat bekend om haar streven naar uiterst comfort. Met het ICS-2000 Internet Control Station verleggen zij hun grenzen. Bedien met dit domotica product al je ve...
Lees meer

Levertijden rondom het Pinksterweekend 2019

Het Pinksterweekend staat weer voor de deur. Lees hier wat dit betekent voor het verwerken van onze bestellingen. Alvast een fijn Pinksterweekend gewenst!
Lees meer

Fijne paasdagen

Paasmaandag geniet ons team van een extra welverdiend dagje vrij. Dit heeft invloed op het verwerken van de bestellingen. In dit blogbericht zetten we het graag helder voor je...
Lees meer

Schakelmateriaal: wit, maar toch anders

Schakelmateriaal komt voor in veel verschillende kleuren en vormen. Al jaren is de kleur wit het meest populair. Het juiste witte schakelmateriaal bestellen lijkt eenvoudig, m...
Lees meer

Geen aarde in wandcontactdoos. Wat nu?

Geaarde stopcontacten zijn belangrijk voor de veiligheid in de woning. Indien er bijvoorbeeld slijtage aan de bedrading van een apparaat met een metalen behuizing (bijvoorbeel...
Lees meer

Plexo weerbestendig schakelmateriaal van Legrand

Maak kennis met de Plexo schakelmaterialen serie van Legrand. Dit schakelmateriaal is met haar beschermingsgraad IP55 bestand tegen weer en wind. Daarnaast is het Plexo schake...
Lees meer

Ledlamp: Zo kies je de juiste

Met led verlichting draag je niet alleen bij aan een beter milieu, ook bespaar je hiermee op je energie rekening. Steeds meer wordt er gebruik gemaakt van led verlichting, maa...
Lees meer

Hager Tehalit BA7 bedradingskanalen: Overzichtelijk en veilig bedraden

Met een bedradingskoker zorg je voor een nette, veilige en overzichtelijke installatie door de bedrading ordelijk te verwerken bij je verdeler. De bedradingskokers uit de BA7...
Lees meer

Installatiedozen voor ieder elektra project

Een installatiedoos heb je in diverse varianten voor verschillende toepassingen. Zo heb je bijvoorbeeld kabeldozen, lasdozen en hollewanddozen. In dit blogbericht geven we een...
Lees meer

Busch-Wächter® 220 MasterLINE voor een veilig gevoel

Maak kennis met deze prachtige en stijlvolle bewegingsschakelaar van Busch Jaeger, de Busch-Wächter® 220 MasterLINE. Naast een goeie look is deze Busch-Wächter®-schakelaar ook...
Lees meer

Orderverwerking rondom Kerst en Oud & Nieuw 2018-2019

In 2019 staan we graag weer vol energie voor u klaar. Ons team heeft daarom rondom de feestdagen verlof. Dit betekent dat er vanaf 22 december t/m 1 januari geen support is vi...
Lees meer
Ga naar alle berichten Laad meer blogs