Productinformatie

Verassend eenvoudig inbouwsokkels monteren? Schneider Electric Quickflex

8 maart 2016
Bij het inbouwen van inbouwsokkels komt het nog wel eens voor dat je je kan verwonden aan de metalen draagring. Ook is het aansluiten van de bedrading en het uitlijnen van de inbouwsokkel altijd een uitdaging. Wil je sneller, makkelijker en veiliger je inbouwsokkel met zelfs eventuele extra functies monteren? Dan zijn de Schneider Electric Quickflex installatieschakelaar-, jalouzieschakelaar- en drukcontactinbouwsokkels ideaal voor jou!

Voordelen

  • 25% minder montagetijd
  • Veilige montage door dikkere afgeronde metalen draagring
  • Gemakkelijk uit te lijnen
  • Bewegingsvrijheid tijdens aansluiten
  • Gemakkelijk invoeren van bedrading
  • Nieuwe functies kunnen snel worden toegevoegd (Quickflex modules)

1 Aansluiten kabels

De Quickflex inbouwsokkels maken je het gemakkelijk om bekabeling aan te sluiten. Dit komt door de trechtervormige kabelinvoeren, welke onder een hoek van 35 graden zijn geplaatst. Dit zorgt er ook voor dat het basiselement snel en gemakkelijk te plaatsen is. De lage inbouwdiepte geeft je genoeg bewegingsvrijheid bij het aansluiten. Daarnaast beschikken de Schneider Electric Quickflex inbouwsokkels over steekklemmen, waardoor je niet eens meer gereedschap nodig hebt.

Aansluiten Quickflex Schneider Electric/Merten

2 Uitlijnen Quickflex

De inbouwsokkels beschikken over een dikke en afgeronde stalen draagring van 1 mm dik. Door het dikke stalen materiaal behoudt hij zelfs zijn vorm op oneffen muren. De afronding van de draagring zorgt ervoor dat je je niet meer zo snel verwondt. Wanneer je verschillende inbouwsokkels onder of naast elkaar wilt monteren, is het belangrijk om deze goed uit te lijnen. De markeringen op de Quickflex maken dit proces erg gemakkelijk.

Uitlijnen Quickflex Schneider Electric/Merten

3 Schroeven of klauwen?

De Quickflex van Schneider Electric kan op twee manieren worden gemonteerd. Zo kun je de Quickflex op de inbouwdoos schroeven, maar is deze ook met klauwen in de inbouwdoos te bevestigen. De klauwen maken gebruik van de quick-fastening screw techniek. Dit houdt in dat je met drie simpele draaibewegingen de schroeven in de klauwen vast maakt, waardoor deze zich in de inbouwdoos klemmen.

Quick-fastening screw techniek Quickflex Schneider Electric/Merten

4 Testen Quickflex

Soms kom je na het aansluiten van je schakelaar of wandcontactdoos er achter dat het niet zo werkt zoals je had gehoopt. Om dit te verhelpen zal je dus dan al het afdekkingsmateriaal ervanaf moeten halen. Met de Quickflex hoeft dit gelukkig niet meer. De testcontacten zitten namelijk aan de voorkant, waardoor je zonder demontage kan testen. Zo kun je gemakkelijk zien of je aansluitfouten hebt gemaakt.

Testen aansluiting Quickflex Schneider Electric/Merten

5 Quickflex modules

Wanneer je extra modules zoals een overspanningsmodule, LED-controlelampmodule of een LED verlichtingsmodule toe wilt voegen, kan dit heel gemakkelijk. De modules kun je simpelweg in het basiselement steken. Demontage van het basiselement hoeft dus niet te gebeuren. Handig hè?

Quickflex Led-verlichtingsmodule Schneider Electric/Merten

6 Afdekkingsmaterialen

Naast de modules wil je natuurlijk ook graag bijpassend afdekkingsmateriaal voor je Quickflex inbouwsokkel. De afdekkingsmaterialen die hier op aansluiten, vind je in de M-smart, M-plan en M-creativ serie .

How-to-video

Wil je nou zien hoe je de Schneider Electric Quickflex inbouwsokkels gemakkelijk kan monteren? Kijk dan deze handige instructievideo. We wensen je alvast veel plezier met inbouwen!Ook interessant

ICS-2000 Internet Control Station; Alles in en rondom je huis centraal bedienen

KlikAanKlikUit staat bekend om haar streven naar uiterst comfort. Met het ICS-2000 Internet Control Station verleggen zij hun grenzen. Bedien met dit domotica product al je ve...
Lees meer

Levertijden rondom het Pinksterweekend 2019

Het Pinksterweekend staat weer voor de deur. Lees hier wat dit betekent voor het verwerken van onze bestellingen. Alvast een fijn Pinksterweekend gewenst!
Lees meer

Fijne paasdagen

Paasmaandag geniet ons team van een extra welverdiend dagje vrij. Dit heeft invloed op het verwerken van de bestellingen. In dit blogbericht zetten we het graag helder voor je...
Lees meer

Schakelmateriaal: wit, maar toch anders

Schakelmateriaal komt voor in veel verschillende kleuren en vormen. Al jaren is de kleur wit het meest populair. Het juiste witte schakelmateriaal bestellen lijkt eenvoudig, m...
Lees meer

Geen aarde in wandcontactdoos. Wat nu?

Geaarde stopcontacten zijn belangrijk voor de veiligheid in de woning. Indien er bijvoorbeeld slijtage aan de bedrading van een apparaat met een metalen behuizing (bijvoorbeel...
Lees meer

Plexo weerbestendig schakelmateriaal van Legrand

Maak kennis met de Plexo schakelmaterialen serie van Legrand. Dit schakelmateriaal is met haar beschermingsgraad IP55 bestand tegen weer en wind. Daarnaast is het Plexo schake...
Lees meer

Ledlamp: Zo kies je de juiste

Met led verlichting draag je niet alleen bij aan een beter milieu, ook bespaar je hiermee op je energie rekening. Steeds meer wordt er gebruik gemaakt van led verlichting, maa...
Lees meer

Hager Tehalit BA7 bedradingskanalen: Overzichtelijk en veilig bedraden

Met een bedradingskoker zorg je voor een nette, veilige en overzichtelijke installatie door de bedrading ordelijk te verwerken bij je verdeler. De bedradingskokers uit de BA7...
Lees meer

Installatiedozen voor ieder elektra project

Een installatiedoos heb je in diverse varianten voor verschillende toepassingen. Zo heb je bijvoorbeeld kabeldozen, lasdozen en hollewanddozen. In dit blogbericht geven we een...
Lees meer

Busch-Wächter® 220 MasterLINE voor een veilig gevoel

Maak kennis met deze prachtige en stijlvolle bewegingsschakelaar van Busch Jaeger, de Busch-Wächter® 220 MasterLINE. Naast een goeie look is deze Busch-Wächter®-schakelaar ook...
Lees meer

Orderverwerking rondom Kerst en Oud & Nieuw 2018-2019

In 2019 staan we graag weer vol energie voor u klaar. Ons team heeft daarom rondom de feestdagen verlof. Dit betekent dat er vanaf 22 december t/m 1 januari geen support is vi...
Lees meer
Ga naar alle berichten Laad meer blogs