Algemeen

Welke kabelgoot waarvoor?

6 juni 2016
Een wirwar van kabels ziet er vaak rommelig en chaotisch uit. Wil je kabels van A naar B trekken en toch ervoor zorgen dat het er netjes en verzorgd uitziet? Dan zijn kabelgoten dé oplossing voor jou! Ze zijn er in allerlei vormen en maten. Met merken als van Geel, Stago, Attema, Hager Tehalit, Bedach, Rehau, Canalit en Newlec is er voldoende keus. Om een beetje orde in de kabel(goot)chaos te scheppen, komt in deze blog voorbij welke kabelgoot je waarvoor gebruikt.

Woningen


In woningen worden vaak leidingkokers, tv goten en plintsystemen gebruikt. Vaak zijn deze gemaakt van kunststof; een lichtgewicht materiaal wat bestand is tegen vochtige en corrosieve omstandigheden.

Leidingkoker


Om een flink aantal kabels op een mooie manier langs een plint of op een wand weg te werken kun je gebruik maken van leidingkokers van Newlec. Heb je nou wat minder kabels die je uit het zicht wil hebben? Dan zijn minikokers van Attema, Canalit en Newlec iets voor jou.

Leidingkoker

TV goot


Het gebruik van een tv goot is ideaal om bekabeling weg te werken in de muur. De tv goot van Bedach kan in de wand worden geplaatst, waarna deze onzichtbaar kan worden afgewerkt. Hierdoor krijg je een mooi en strak geheel.

Plintsystemen


Net als bij leidingkokers kun je plintsystemen, zoals de Attema K40 en K55 en de Hager Tehalit SL gebruiken om kabels langs een plint weg te werken. Ook kun je deze plintgoten als alternatief voor een metalen wandgoot gebruiken*.

Plintgoot

*Tip! Let er wel op dat de kwaliteit van een metalen wandgoot ten opzichte van een kunststof plintgoot een stuk hoger ligt.

Bedrijfspanden


In bedrijfspanden worden vaak andere kabelgoten gebruikt dan in woningen. Het belangrijkste verschil is dat deze vaak van metaal zijn gemaakt, terwijl kunststof kabelgoten vaak in woningen worden toegepast. De goten die vaak gebruikt worden in bedrijfspanden zijn bedradingskokers, kabelgoten (plafond), wandgoten en vloergoten.

Bedradingskoker


Bedradingskokers van Tehalit en Rehau zijn zeer handig om te gebruiken in schakelkasten en besturingsinstallaties. Door de braamvrije openingen aan de zijkant van de bedradingskokers kun je er gemakkelijk kabels doorheen voeren.

Bedradingskoker

Kabelgoot


Voor algemene toepassingen binnen het bedrijfsleven raden wij de Stago KG281 en de van Geel P31 kabelgoten aan. Doordat deze kabelgoten van metaal zijn gemaakt, zijn ze erg sterk en kunnen ze veel gewicht dragen. Een variant op de kabelgoot is de Stago Performa draadgoot. Een groot voordeel hiervan is dat deze zorgt voor uitstekende kabelventilatie, waardoor overmatige opwarming van de kabels wordt voorkomen. Door de open structuur zorgt het er ook nog eens voor dat bekabeling eenvoudig en makkelijk in de goot kan worden geplaatst.

Draadgoot

Wandgoot


Om bedrading mooi langs een wand te leiden kun je het best een wandgoot van van Geel, Stago of Hager Tehalit gebruiken. Deze zijn er zowel van kunststof als metaal. Een voorbeeld van een eenvoudig te monteren wandgoot is die uit de OptiLine 50 serie van Stago, zoals te zien is in onderstaande video.

Voordelen OptiLine 50 Stago  • Flexibel scheidingsschot (makkelijk in te voeren kabel)

  • Meer kabelcapaciteit en werkruimte dankzij compact schakelmateriaal

  • Handige oplossing voor ongelijke muren

  • 50% minder installatietijdVloergoot


Loopt er bedrading over de vloer? Dan gebruik je vloergoten van Tehalit en Hager. Het staat netjes en je zal nooit meer struikelen over al jouw kabels.

Vloergoot

Hulp nodig?


Kom je er toch niet helemaal uit of wil je nog wat meer informatie? Je mag gerust met onze klantenservice contact opnemen voor advies.

Ook interessant

ICS-2000 Internet Control Station; Alles in en rondom je huis centraal bedienen

KlikAanKlikUit staat bekend om haar streven naar uiterst comfort. Met het ICS-2000 Internet Control Station verleggen zij hun grenzen. Bedien met dit domotica product al je ve...
Lees meer

Levertijden rondom het Pinksterweekend 2019

Het Pinksterweekend staat weer voor de deur. Lees hier wat dit betekent voor het verwerken van onze bestellingen. Alvast een fijn Pinksterweekend gewenst!
Lees meer

Fijne paasdagen

Paasmaandag geniet ons team van een extra welverdiend dagje vrij. Dit heeft invloed op het verwerken van de bestellingen. In dit blogbericht zetten we het graag helder voor je...
Lees meer

Schakelmateriaal: wit, maar toch anders

Schakelmateriaal komt voor in veel verschillende kleuren en vormen. Al jaren is de kleur wit het meest populair. Het juiste witte schakelmateriaal bestellen lijkt eenvoudig, m...
Lees meer

Geen aarde in wandcontactdoos. Wat nu?

Geaarde stopcontacten zijn belangrijk voor de veiligheid in de woning. Indien er bijvoorbeeld slijtage aan de bedrading van een apparaat met een metalen behuizing (bijvoorbeel...
Lees meer

Plexo weerbestendig schakelmateriaal van Legrand

Maak kennis met de Plexo schakelmaterialen serie van Legrand. Dit schakelmateriaal is met haar beschermingsgraad IP55 bestand tegen weer en wind. Daarnaast is het Plexo schake...
Lees meer

Ledlamp: Zo kies je de juiste

Met led verlichting draag je niet alleen bij aan een beter milieu, ook bespaar je hiermee op je energie rekening. Steeds meer wordt er gebruik gemaakt van led verlichting, maa...
Lees meer

Hager Tehalit BA7 bedradingskanalen: Overzichtelijk en veilig bedraden

Met een bedradingskoker zorg je voor een nette, veilige en overzichtelijke installatie door de bedrading ordelijk te verwerken bij je verdeler. De bedradingskokers uit de BA7...
Lees meer

Installatiedozen voor ieder elektra project

Een installatiedoos heb je in diverse varianten voor verschillende toepassingen. Zo heb je bijvoorbeeld kabeldozen, lasdozen en hollewanddozen. In dit blogbericht geven we een...
Lees meer

Busch-Wächter® 220 MasterLINE voor een veilig gevoel

Maak kennis met deze prachtige en stijlvolle bewegingsschakelaar van Busch Jaeger, de Busch-Wächter® 220 MasterLINE. Naast een goeie look is deze Busch-Wächter®-schakelaar ook...
Lees meer

Orderverwerking rondom Kerst en Oud & Nieuw 2018-2019

In 2019 staan we graag weer vol energie voor u klaar. Ons team heeft daarom rondom de feestdagen verlof. Dit betekent dat er vanaf 22 december t/m 1 januari geen support is vi...
Lees meer
Ga naar alle berichten Laad meer blogs